Конспект заняття «Пустотлива хмаринка»
Конспект заняття з елементами пошуково-дослідницької діяльності, можна використати як підсумкове заняття в кінці навчального року.
Спрямованість змісту:Екологічне виховання.
Вікова група:Молодша група.
Тема: «Пустотлива хмаринка»
Мета: пояснити причини виникнення дощу; формувати у дітей пізнавальний інтерес до природи; розвивати спостережливість; спонукати дітей до експериментування; розвивати творчі здібності та комунікативні навички дітей; сприяти створенню у дітей радісного емоційного настрою.
Тип: фронтальне
Вид: інтегроване
Хід заняття:
В:Дітки, сьогодні я хочу запросити вас у казку. Сідайте рівненько і слухайте тихенько казку «Про неслухняну хмаринку».
Була собі хмаринка гарна і пустотлива ,і любила вона віх передражнювати, перекривляти. Летить вона якось по небу і бачить – зайчик-вуханьчик. Вона гукає: «Зайчику!», а зайчик подивився у небо і побачив великого зайчика з великими довгими вухами і куцим хвостиком, образився зайчик: «Не дражнись ,хмаринко, будь-ласка!». Хмаринка засміялась і полетіла далі. Летить вона, сміється і думає, кого ж мені ще подражнити, а ж бачить цуценятко біжить. «Привіт, цуценятко!». «Привіт, хмаринко!», песик підніс голову догори і побачив такого ж песика як і він сам , але чомусь сумного. «Не дражнись, будь-ласка, хмаринко!»,- сказав песик. А хмаринка посміялась і полетіла далі. І так вона літала по небу ще довго-довго, і всіх кого зустрічала хмаринка передражнювала і насміхалася. А згодом і її вже всі стали називати не хмаринкою, а то зайчиком, то ведмедиком, то квіточкою. А вона все кричала: «Ні, я хмаринка, я хмаринка!».Але ніхто її вже не чув. Тоді хмаринка дуже образилася, засмутилася і заплакала.
В:Дітки, скажіть мені ,будь-ласка, коли хмаринки плачуть, то що буває?
Д:Дощик.
В:А що ж таке дощик?
Д:Це краплинки води.
В:Правильно, а давайте ми зараз нашу хмаринку спробуємо розвеселити, не дивлячись ,що вона була дуже нечемною. Давайте ми їй розкажемо віршик про дощик.
Д:Дощик, дощик, ти вже злива,
Плаче груша, плаче слива.
Ти періщить заходився,
Соловейко застудився,
А тепер лежить під пледом
П’є гарячий чай із медом.
В:Молодці, гарно розповіли віршик, а зараз вставайте на ніжки, підходьте до мене і ми з вами трішки відпочинемо і вмиєм наші личка чистенькою водичкою.
(Фізхвилинка)
Наберем водички з чистої кринички,
Будемо вмиватись ,будем промовляти,
Водичко, водичко, умий моє личко,
Рожеве та біле, мов яблучко спіле.
Хлюп, хлюп ,водиченька,
Хлюп, хлюп на личенько,
І на ручки, і на ніжки. Хлюп, хлюп, хлюп.
В:А тепер , дітки, я вас запрошую до нашої дослідницької лабораторії. А ви знаєте, що це таке дослідницька лабораторія?
Д:Це місце де проводять досліди.
В: Молодці. Сідайте за столики і зараз ми з вами, за допомогою дослідів, дізнаємося як утворюється дощ. Перед вами стоять тарілочки з водою. Уявіть собі, що це не просто вода, а справжня річка чи озеро.Скажіть мені, яка вода у ваших уявних річках та озерах?
Д: Чиста та прозора.
В:А ще у вас на столах лежать губки. Якого вони кольору і на що схожі?
Д:Сині, схожі на хмаринки.
В:Візьміть губку в руки. Яка вона, важка чи легка?
Д:Легка.
В:Так, поки що вона легка, як хмаринка. А зараз наберіть в губку ось так трішки води, занурте її у нашу уявну річку. Тепер губка стала важчою?
Д: Так.
В:Тепер стисніть губку. Що ми бачимо?
Д:Іде дощ.
В: Ось так , дітки, малесенькі краплиночки води з річок, озер, морів та океанів випаровуються, підносяться в небо і утворюють хмаринки. Коли в хмаринках стає дуже багато води, як у наших губках, тоді вона стає темною, важкою і з неї починає капати дощик. Скажіть мені, який буває дощик?
Д:Сильний і дрібний.
В:Як називається сильний дощ?
Д:Злива.
В:Давайте ми з вами ще раз глянемо на наш дощик. Якщо водичка у наших річках чиста, то дощик капає який?
Д: Чистий.
В:Так, молодці. Гляньте, що ще є у нас на столах?
Д:Чорна фарба і пензлик.
В:Давайте ми уявимо ,що це не фарба, а бруд, яким погані люди забруднюють водойми. Візьміть на пензлик трішки цього бруду і забрудніть свої річки. Якою стала вода?
Д: Брудною.
В:А тепер знову візьміть свої губки-хмаринки і опустіть їх у нашу уявну річку. Який дощик пішов із цієї хмаринки?
Д:Брудний.
В:Вам приємно буде гуляти під таким дощем?
Д: Ні.
В:А як ви думаєте, якщо такий брудний дощик проллється на овочі та фрукти, які ростуть в саду та на городі, їх можна буде їсти?
(Пролити брудну воду з губки на муляжі овочів та фруктів)
Д: Ні, томущо вони будуть брудні.
В:То який ми можемо зробити висновок?
Д:Не можна забруднювати водойми.
В:Молодці, дітки. Ой, ми зовсім забули про нашу хмаринку, вона кудись зникла. Ви хочете ,щоб вона знову з’явилась?
Д:Так.
В:А що потрібно для того ,щоб з’явилась хмаринка?
Д:Вода.
В:Правильно. Ось у мене є водичка, але вона не проста, а чарівна, і вона допоможе нам відшукати хмаринку. Якого кольору вода?
Д:Синя.
В: Ось у нас на столі лежить чистий аркуш паперу і губки. Візьміть губки,легенько вмокніть їх у синю водичку і повністю зафарбуйте чистий аркуш.
(Діти зафарбовують аркуш, на якому восковою свічкою нанесено малюнок)
В: Що з’явилось на аркуші?
Д:Хмаринка і краплинки.
В:Скільки хмаринок?
Д: Одна.
В:А краплинок скільки?
Д:Багато.
В:Чого більше краплинок чи хмаринок?
Д:Краплинок.
В:Як ви думаєте, хмаринці сподобалось наше заняття? Який в неї настрій?Як ви здогадалися?
Д:Веселий, тому що вона посміхається.
В:Хмаринці вже час вирушати далі,тож давайте ми попрощаємось з хмаринкою і нашими гостями.
Д: Допобачення.
Конспект заняття в молодшій групі з сенсорного розвитку на тему: «Весела подорож»
Мета: розвивати пізнавальний інтерес до навколишнього, вміння не відволікатися від поставленого завдання, дрібну моторику рук; розуміти поняття один і багато; вчити дітей розрізняти та групувати предмети за величиною; закріплювати назви кольорів – жовтий, зелений, синій, червоний, фіолетовий, білий, чорний; збагачувати словник дітей іменниками: сонечко, хмаринка, травичка, квітка, метелики; розширити знання дітей про властивості води ( тепла чи холодна, хлюпочеться, вбирає воду ); розвивати пізнавальний та дослідницький інтерес до води; розвивати увагу, окомір, мислення, мовлення; виховувати старанність, ініціативність, активність; сприяти розвитку психічних процесів і позитивних емоцій.Обладнання: сюжетна картинка « Весняний ліс », повітряна куля; макети кущів, дерев для створення лісової галявини ; матеріали до дидактичних ігор («Посади метелика на пелюстку » – квітка, метелики 8 кольорів; «Промінчики для сонечка », « Висока трава », « Дощова хмаринка », « Збери квітку » – прищіпки різного кольору; експерементально-дослідницька робота – басейн, вода, губки жовтого кольору ). Аудіозапис музики, віопрезентація героїв мультфільму.
Хід заняття
Під музичний супровід вихователь збирає навколо себе дітей.Вихователь. Діти, а чи ви полюбляєте подорожувати? (Відповіді дітей). А на чому можна мандрувати? ( Відповіді дітей, 3-4 види транспорту ).Молодці! Ви знаєте багато видів транспорту. А я хочу сьогодні вас запросити у подорож на незвичайному літаку. Хоча на літак вона зовсім не схожа, та літає у небі – це повітряна куля. Час вирушати…(під музичний супровід вихователь разом із дітьми сідають у корзину ).
Як чудово летіти високо в небі! Але нам час спускатися, бо внизу я бачу Лунтика: здається йому потрібна наша допомога. Ось ми і на землі, на барвистій зеленій галявині. Яка пора року так гарно прикрасила її різнокольоровими квітами? ( Весна )
Вихователь. Правильно. Лунтику шкода своїх друзів – метеликів, бо вони ніяк не можуть знайти пелюсточки такого ж кольору як вони самі. Зараз ми їм допоможемо.
Дидактична гра « Посади метелика на пелюстку »
Подивіться скільки у Лунтика квіточок, а скільки метеликів? (метеликів – багато, квіточка – одна).
– Аміно, знайди метелика жовтого кольору ( звернутися до 2-3 дітей).
– Молодці! Лунтик і метелики зраділи, що ви їм допомогли. Але нам час вирушати далі…( музичний супровід).
II.Вихователь: А хто це пасеться на галявинці ? (музичний супровід) (Баранчик Шон).
Так це він! Наш баранчик приготував для нас цікаві завдання. Подивіться, що є у його відерці (прищіпки). Вони одного кольору? (різного).Баранчик хоче, щоб ми допомогли йому з прищіпок і ось цих фігурок створити картинки.
Подивіться чого не вистачає у нашого сонечка? (промінчиків).
А у дощової хмаринки? (краплинок). А що повинно рости на галявинці? (травичка).
А що не вистачає квіточці? (пелюсточків).
Вихователь. Давайте миподаруємо сонечку промінчики, хмаринці – краплинки, галявинці – травичку, а квіточці – пелюсточки. Прищіпуємо прищіпки по контуру малюнка .
Дидактична гра «Створи картинку »
– Ваня, якого кольору сонечко? Якої форми?
– А де світить сонечко, вгорі чи внизу? Де живе хмаринка? А де росте травичка і квіточки ?
Вихователь. Молодці! Ми дякуємо Баранчику Шону за цікаві завдання,а він вдячний нам за гру і чудові картинки. Вирушаємо далі… (музичний супровід)
III.Вихователь. Довго ми летіли .Не завадило б і на землю спуститись, розім’ятись ( встають ).
З’являється Маша (дорослий).
Маша: Доброго дня, малята. А я тут сиджу, сумую. Добре, що вас зустріла. Давайте пограємося (відео « Весела фізкультхвилинка »).
Ох які ви спритні, справжні спортсмени. Дякую вам, побіжу до Мишка.
Вихователь. Діти сідаємо у кулю, подорож продовжується (музичний супровід ).
IV.Вихователь. Діти, це справжнє море. Водичка чиста, прозора, дно видно. А хто живе у підводному світі? (рибки).
Вихователь. Ви тільки погляньте! Хто це іде до нас! (під музичний супровід поява Губки Боба). Так це Губка Боб. А що він нам приготував, подивимось?
(Так) Губка Боб хоче щоб ми погралися водичкою, так як це робить він і його друзі губки. А тепер візьміть і одним пальчиком доторкніться до водички. Яка вона? Тепла чи холодна? Давайте поплескаємо долонькою по водичці. Що робить водичка? (хлюпочеться).
Вихователь. Візьміть губку в ручку і занурте в водичку. Витягніть її з водички. Яка стала губка?(волога). Так вона волога, тому що увібрала водичку. А якщо зжати в долоньці губку, яка вона буде? Вологою чи сухою? (сухою).
Вихователь. Молодці! Дуже гарно і старанно сьогодні ми попрацювали і помандрували. Але нам вже час повертатися до садочка. ( музичний супровід)
Діти підійдіть до мене, бачу у вас веселий, хороший настрій. Напевно сподобалося сьогоднішні пригоди. А на чому ми подорожували? (на повітряній кулі).
Вихователь. А із ким ми зустрічались?
Діти: Із Лунтиком, Баранчиком Шоном, Машею, Губкою Бобом.
Вихователь.Так, і вони приготували гостинці…Ідемо частуватися.
Конспект заняття «В гостях у ведмедика» (великий-малий)
Для кого призначений: друга молодша група
Мета заняття:
– ознайомити дітей з поняттям «величина предметів», вчити порівнювати предмети різні за величиною, позначаючи результати порівняння поняттям «великий» -« малий», «більший» – «меньший» – «найменьший»
– розвивати логічне мислення, память, увагу, вміння слухати і розуміти запитання вихователя;
– виховувати інтерес до заняття з математики, самостійність, організованість під час виконання завдань, позитивне емоційне ставлення до тварин.
Методи і прийоми: наочні, словесні, практичні.
Демонстраційний матеріал, роздатковий матеріал: ілюстрації великих і маленьких їжачків, яблук, грибочків, білок, горіхів, кошиків, зайчиків, морквинок, ялинок, для кожної дитини д/гра «Частування для ведмедиків», «Хто більший».
Підготовка вихователя: опрацювала програму «Українське дошкілля», методичну літературу за темою, підібрала художнє слово, склала конспект, виготовила дидактичні ігри та роздатковий матеріал.
Підговка дітей: дидактичні ігри, індивідуальна робота, робота з роздатковим матеріалом.
Хід заняття.
– Діти, сьогодні ми вирушемо з вами в мандрівку до лісу. Давайте дізнаємося, до кого ми підемо у гості.
Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав.
А ак впав глибокий сніг,
Позіхнув і спати ліг.
Бачив чи не бачив сни,
А проспав аж до весни. (Ведмідь)
– Так, це ведмедик, і ми сьогодні підемо до нього у гості.
Основна частина
Д/гра «Допоможемо зайчику»
Сіренький кожушок,
Пара довгих вушок,
Скорий побігайчик,
А зоветься … (Зайчик)
– Правильно, першому будемо допомагати зайчику –побігайчику.
– А хто знає, як звати дитинча зайчика? (Зайченя)
– А які вони за розміром, давайте порівняємо. ( Зайчик – великий, зайчення – маленьке).
– Погляньте, зайчик і зайченятко бігли додому і розсипали свої морквинки.
– Які тут за розміром морквинки? (Великі і маленькі)
– Допоможемо нашим друзям позбирати їх. Які морквинки для зайчика? (Великі). А для зайченятка? (Маленькі).
– Молодці. А тепер давайте допоможемо цим тваринкам дістатися додому.
– Хто живе під великою ялинкою? (зайчик), а під маленькою? (зайченятко).
– Дітки, зайчик із своїм маленьким зайченятком дякують вам, а зараз давайте здогадаємось кому ще потрібно допомогти .
Д/гра «Ласощі їжачка»
Покотивсь у наш садок.
Має сотню голочок,
Хто це, друзі?
(Їжачок)
– Так, це їжачок.
– А що полюбляють їжачки? (яблучка, грибочки)
– Давайте нагодуємо їжака та його маленького синочка.
– Які за розміром яблучка будемо давати маленькому їжачку? (маленькі).
А великому? (великі). Тепер пригостимо їх грибочками. (Для великого – великий, для маленького – маленький).
– Ви молодці, їжачки дякують вам за гостинці, і тепер хочуть з вами пограти.
Пальчикова гімнастика «Їжачки»
Їжачок маленький змерз (випрямити пальці)
І згорнувсь в клубочок (стиснути пальці)
Сонце їжачка зігріло (поступово випрямляти пальці)
І розпрямився клубочок ( пальці рівненькі).
– Їжачкам сподобалося як ви грали з ними, і дають підказку, кому ще потрібна наша допомога.
Є горішки і грибочки
У дуплі на мотузочку.
Плигаю по гілочках,
Я – руденька … (Білочка)
– Так, це білочка.
– Якого кольору білочка? (руда). Де живуть білочки? (у дуплі).
– З ким вона до нас прийшла у гості? (з маленьким білченятком).
– Чим білочки запасаються на зиму? (горішками, грибочками).
– Нам потрібно допомогти розподілити горішки в кошики.
– У великий кошик будемо збирати які горішки? (великі).
– Для кого вони? (для мами білки).
– А маленькі горішки? (у маленький кошик для маленького білченятка).
– Молодці. Ви виконали всі завдання, допомогли всім друзям нашого ведмедика. Ось нарешті ми до нього прийшли у гості. (з’являється казковий ведмедик). І він просить, щоб ми з ним трішки пограли у рухливу гру.
У ведмедя у бору
Гриби ягоди беру,
А ведмідь не спить
І на нас гарчить.
Д/гра «Частування для ведмедиків»
– Погляньте, тут ведмедик зі своєю родиною.
– Який за розміром тато ведмідь?(Великий).
– А мама ведмедиця? (менша).
– А їхнє дитинча ведмежа? (найменший).
– Що полюбляють їсти ведмедики?
– Давайте кожного з них пригостимо медом. (татові ведмедику – найбільшу бочку з медом, мамі – меншу, ведмежатку – найменшу. )
– Тепер нагодуємо наших друзів смачною кашею (аналогічно).
– Молодці, нагодували родину ведмедика.
– Наш ведмедик приготував для вас завдання.
– Погляньте на малюнки і оберіть більший предмет, покладіть біля нього квадратик. Тепер навпаки, оберіть менший предмет.
Підсумкова бесіда
– Діти, ви гарно справилися з усіма завданнями.
– Давайте пригадаємо, де ми мандрували?
– Кого зустріли?
– Як ми їм допомагали?
– Які завдання виконували?
– Вам сподобалася подорож?
– Скажемо нашим друзям «До побачення».
Ви, малята, молодці
Немає коментарів:
Дописати коментар